9 Mart 2016 Çarşamba

TÜRK'ÜN KAHVESİ


  Günlük Türk kahvesi içen kişilerdenim desem yalan olur. Ama Türk kahvesine bayılırım desem yalan olmaz. Türk kahvesi deyip geçmeyelim lütfen bizim için sağlığımız için bir sürü yararı var. Gelin hemen muhabbeti uzatmadan yararlarına geçelim ;

  -  Çarşıda geziyorsun yavaş yavaş  karnınız acıkıyor sanki ama yemek yemeye daha çok mu var. Tabi ki de açken sen sen değilsen hemen en yakın kahveciye girip Türk kahvesi içersen yaklaşık 2 saat daha yemek yemeye bilirsin. Çünkü Türk kahvesi tok hissettirmektedir. En çok bunu yaşadığım için ilk bundan başlamak istedim.

 -    Kiloların ile başın dertteyse derdinin dermanı da tabi ki de Türk kahvesi. Yapılan araştırmalara göre Türk kahvesinin metabolizmayı hızlandırıldığı görülmüş. Süper değil mi? Hem keyif yaptırıyor hem de zayıflamana destekçin.

 -   Bayanlar sevdiğin kişi ailesiyle seni istemeye gelecek. E haliyle Türk kahvesi bizde adettendir. Ailelere normal damada özel spesiyal. Benim spesiyal kahvem eşim şekeri hiç sevmediği için 3-4 yemek kaşığı kadar şekerliydi. Bana göre bu özel spesiyal Türk kahvenizi ne kadar içerse sizin için o kadar çok zorluğa dayanır demektir. Bu bana göre tabi. Gördünüz mü Türk kahvesi aşkınızı da ölçtü sınadı.

 -  İştesin ya da sınava hazırlanıyorsun uykun yavaş yavaş geliyor aklına önce nescafe geliyor. Gelmesin kesinlikle Türk kahvesi Nescafeye oranla daha çabuk dikkatinizi toplatır, uykunuzu dağıtır, enerji verir. Bir deneyin derim.

 - İnstagram da fenomen olmak istiyorsun. Her bayan gibi şahane sunumlar hazırlayıp profilini güzelleştirmek istiyorsun. En büyük yardımcın olur Türk kahvesi. Her renge her ortama çokta güzel ayak uydurur. Bol beğeni garantili Türk kahvesi :)

 - Son olarak da geleceğini görür Türk kahvesi. İçersin tabağı kapatırsın 3 kere içeri çekirip içten döndürürsün ki içindekiler çıksın. Bakmayı bilen birisi varsa o bakar yoksa en güzel aplikasyon bana göre " DERYA ABLA" her fincana deva :) unutma Fala inanma falsızda kalma ;)


Türk'ün gücü heryerde. Baksanıza kahvesinde bile neler neler oluyor. Türk kahvesi içmeniz için alın size bir sürü sebep eminim daha benim unutup aklıma gelmeyenlerde vardır. Eklemek isterseniz yazabilirsiniz ;)


Yolunuz eğer Alanya'ya düşerse Bi Kafe beğenebileceğiniz şahane sunumları olan bir mekan kesinlikle tavsiye ederim. Türk kahvesi de başarılıdır.


5 yorum:

 1. Evet türk kahvesi olmazsa ise olmaz hele de şöyle dostlarla güzel bir muhabbette çok iyi gidiyor. :)

  YanıtlaSil
 2. Hergün mutlaka 1 tane türk kahvesi içiyorum...keyfi bi başka güzel bizim kahvenin :)
  Bloğun hayırlı olsun bu arada...
  Takibe aldım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum, yeni yeni daha öğrenmeye başlıyorum :) Bu kadar faydalı bir şey içilmez mi hiç değil mi :)

   Sil